Szybki kontakt:

biuro@pipk.com.pl 22 230 22 73

Wyrok Sądu Okręgowego w sprawie obligacji GetBack

Wróć na poprzednią stronę
Gdański Sąd Okręgowy zasądził nabywcy obligacji odszkodowanie, uznając, że został przez faktycznego sprzedawcę – Idea Bank – wprowadzony w błąd.

To jeden z pierwszych takich wyroków, dający nadzieję tysiącom poszkodowanych w aferze GetBack, że odzyskają pieniądze. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

GetBack SA emitował obligacje w tzw. emisji prywatnej, omijając zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez KNF. Formalnie dystrybucja odbywała się m.in. przez domy maklerskie, faktycznie sprzedaż prowadził pozwany w tej sprawie Idea Bank SA.

Powódka to informatyczka, która korzystała wcześniej przez kilka lat z obsługi oddziału Idea Banku,w którym miała tylko bezpieczne lokaty bankowe, a ponieważ wychowuje dwoje dzieci wymagające leczenia, zależało jej na właśnie takiej. I choć bank miał jej profil inwestycyjny, z którego wynikało, że nie akceptuje żadnych strat kapitału, dyrektor oddziału sprzedał jej za 190 tys. zł kilka produktów, w tym dwie serie obligacji GetBack jako bezpieczne. Ten sam doradca sprzedał takie obligacje rodzicom powódki, będącym na emeryturze, ale ich sprawy toczą się odrębnie.

cały artykuł: https://www.rp.pl/Konsumenci/311189898-Wyrok-Sadu-Okregowego-w-sprawie-obligacji-GetBack.html